Sukienka do karmienia Yerba beżowa

Sweter do karmienia piersią – jak dbać o miękkie materiały?

Jeśli posiadasz sweter do karmienia piersią naszej lub jakiejkolwiek innej marki  zapewne wiesz, że wymaga on nieco innej pielęgnacji niż pozostałe ubrania.  Często otrzymujemy wiadomości z pytaniem, czy nasze sweterki się „mechacą”? Wybieramy tkaniny wysokiej jakości i na tego typu wiadomości odpowiadamy przecząco, niemniej jednak bardzo dużo zależy od właściwej pielęgnacji produktu. Chcieliśmy podzielić się z Wami kilkoma sprawdzonymi patentami na to, by sweter do karmienia piersią wyglądał przez wiele lat jak nowy!

Nie przegrzej tego!

Współczesne pralki posiadają wiele programów, z których warto korzystać.  Część z nich przystosowanych jest do prania wełny czy tzw. prania ręcznego.  Pamiętajmy, że swetry nigdy nie powinny być prane w temperaturze wyższej niż 30*C.  Nie tylko wełna ma skłonności do kurczenia się. Sweter do karmienia Yunnan posiada wysoką zawartość wiskozy, która również jest włóknem pochodzenia naturalnego i ma skłonności do kurczenia się w wyższych temperaturach. Zalecamy, by prać go ręcznie lub w specjalnym programie.

Co za dużo, to niezdrowo…

Śpioszki, bluzki, kilka par spodni…A dorzucę jeszcze sweter, co mi tam! Towarzystwo, w którym „wiruje” sweter też ma znaczenie! Jeśli wypchamy bęben po brzegi  „twardymi”  tkaninami, mogą one uszkodzić delikatne włókno swetra. Co więcej,  zamki błyskawiczne lub wystające guziki mogą pociągnąć za jego splot i wyszarpać dziurę. Dlatego swetry powinniśmy prać osobno z niewielką liczbą innych produktów takich jak np. nasz sweter do karmienia piersią.  Jeśli swetrów w bębnie będzie za dużo, wzajemne ocieranie się może spowodować powstanie kuleczek, co  powszechnie nazywamy „mechaceniem”.

Warto mieć, by sweter strzec!

Specjalny woreczek do prania, w którym będziemy prać regularnie nasz ulubiony sweter do karmienia, może skutecznie ochronić go zarówno przed „mechaceniem”, jak i innymi skutkami ubocznymi prania w pralce. Jest tani, często sprzedawany po kilka sztuk w różnych rozmiarach w paczce i oczywiście wielokrotnego użytku.

Innym hitem, który może ułatwić codzienność każdej Matki są chusteczki do prania zapobiegające farbowaniu. Często bowiem mamy do wyprania zaledwie kilka swetrów w całkiem innych barwach. Włączanie kilkakrotnie pralki w celu wyprania dwóch swetrów wydaje się być kuriozalnym pomysłem, natomiast często na pranie ręczne po prostu nie starcza nam czasu. Z pomocą tej chusteczki, zrobimy jedno pranie swetrów w różnych barwach, bez obaw, że którychś z nich ulegnie przebarwieniu.

Specjalny płyn do prania miękkich tkanin to często pomijany produkt w pielęgnacji  swetrów. Często bowiem zwykły proszek nie zagwarantuje nam, że tkanina pozostanie tak miękka w dotyku, jak podczas zakupu. Płyn do prania swetrów oraz delikatnych tkanin jest wydajny i niedrogi. Warto w niego zainwestować, jeśli zależy nam na długiej żywotności swetra.

 

Mamy nadzieję, że nasze rady odnośnie pielęgnacji swetrów okażą się pomocne. Stosujemy je w domu od lat i nie narzekamy na krótką żywotność swetrów!

 

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry